Lubię szkołę Nie dla szkoły uczymy się, lecz dla życia Przyspieszenie Edukacyjne w Szkole Wiejskiej

Lubię szkołę

W październiku 2008r. szkoła przystąpiła do Rządowego Programu wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży „Aktywizacja jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych”.

W ramach programu zostaną przeprowadzone warsztaty językowe (język angielski), na których uczniowie zapoznają się ze światową literaturą w języku angielskim. Bogato ilustrowane opowieści oraz nagranie audio pełnego tekstu na CD-ROM-ie sprawiają, że nawet niechętni czytaniu uczniowie będą śledzić fabułę lektury z zapartym tchem. Na ostatnich zajęciach zostanie przeprowadzona projekcja filmu, adaptacji jednej z książek zakupionych w ramach tego programu. Zajęcia prowadzi mgr Agnieszka Daniluk, nauczycielka języka angielskiego.

Na warsztatach artystycznych uczniowie zapoznają się z ciekawą techniką plastyczną jaką jest orgiami, dowiedzą się o rodowodzie tej techniki i kolejnych kroków składania kwiatów. Na zajęciach muzycznych dzieci będą śpiewać piosenkę ludową, co umożliwi pielęgnowanie tradycji przekazywania z pokolenia na pokolenie utworów ludowych. W ramach rozwijania kompetencji kluczowych uczniowie będą czytać nuty, grać melodie na dzwonkach, co pozwoli na przeżywanie radości ze wspólnego muzykowania. Zajęcia prowadzi mgr Jolanta Żabniak, nauczycielka sztuki.